۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن
برگزاري اولين مجمع سلامت شهرستان دلگان

به گزارش روابط عمومي دانشكده علوم پزشكي ايرانشهر" دكتر محمدي سرپرست مركزبهداشت دلگان در ابتداي جلسه به مشروح اقدامات انجام شده دانشكده طي يكسال گذشته در حوزه سلامت شهرستان دلگان را ارائه و از نگاه ويژه آقاي دكتر اميني فرد رياست محترم دانشكده و معاونين ايشان به شهرستان دلگان تقدير و مطالبات و چالشهاي بهداشتي درماني منطقه را بيان كرد.

 سخنران  خانم ميرلاشاري ضمن ابراز خرسندي از حضور در جمع مسئولين،معتمدين و روحانيون دلگان با اشاره به تفاهم نامه اي كه بين 2 وزارتخانه (وزارت كشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي) منعقد شده است افزود:
اين تفاهم نامه در راستاي نهادينه كردن بحث سلامت در همه حوزه ها با توجه به اسناد بالادستي است كه وظايفي را براي شهرستانها در نظر گرفته اند كه با استفاده از توان همه دستگاه هاي مرتبط و بخش خصوصي انشاء الله بتوانيم در همه حوزه ها خصوصاٌ در بحث كاهش تصادفات و كاهش تلفات حوادث ترافيكي،پيشگيري از آسيبها و مسائل اجتماعي ، تغذيه و بخش هايي كه به نوعي با سلامت جامعه مرتبط است گام هاي خوبي برداريم.
 
ايشان ضمن تاكيد بر ابعاد سلامت و بيان توضيحات كامل در اين خصوص يادآور شدند كه همه ادارات و ارگانها در بحث سلامت سهمي دارند و تنها وزارت بهداشت متولي امر سلامت نيست و خانواده ها نقش مهمي در پيشگيري بسياري از بيماريها از جمله بيماريهاي قلبي عروقي،گوارشي و بيماريهاي رفتاري دارند و در واقع با رعايت توصيه هاي بهداشتي و كم هزينه در امروز ميتوان از بيماريهايي كه در آينده گريبان اعضاي خانواده را خواهد گرفت پيشگيري كرد.
 
وي در بخش ديگري از سخنان خود به نقش ساير سازمانها در زمينه ارتقا بهداشت جامعه اشاره كرد و افزود:متاسفانه كم كاري بعضي از ادارات در انجام وظايف سلامت محور باعث بروز مشكلات براي شهروندان و بروز بيماريهاي واگير و غيرواگير خواهد شد و اين سهل انگاري در بحث سلامت شهروندان پذيرفتني نيست.
 
معاون اجتماعي دانشكده در پايان گفت:حتي اگر مجهزترين بيمارستانها احداث و راه اندازي شوند ولي مردم به سلامتي و تندرستي خويش متعهد نباشند عملا كار زيادي از پيش نخواهيم برد و بايد با بهره گيري از توان مردمي و نيروهاي اجتماعي ضمن آگاهي بخشي،راههاي پيشگيري را به شهروندان آموزش دهيم.

سخنران سوم جلسه مهندس شجاعي فرماندار و رئيس مجمع سلامت شهرستان دلگان ضمن عرض خير مقدم و تشكر از حضور هيات دانشكده علوم پزشكي ايرانشهر فرد از توجه ويژه مسئولين دانشكده خصوصا رييس دانشكده به دلگان تقدير و عملكرد دانشكده در توسعه و تجهيز مراكز بهداشتي درماني را محسوس،ملموس و اميدواركننده عنوان كرد و اظهار داشت: حضور مديري توانمند با ديد توسعه محور در راس دانشكده موجبات تحولي عظيم و ايجاد زيرساختهاي بهداشتي درماني ماندگار در حوزه تحت پوشش گرديده و اميد داريم با درايت و توجه ويژه ايشان به حوزه دلگان شاهد ادامه،توسعه و ارتقا خدمات بهداشتي درماني به اين منطقه باشيم.
 
 
وي در خصوص دراختيارگذاشتن مكانهاي مناسب كانون سلامت روستا،محلات،بخش ها و شهرستان دلگان طي ماه جاري خبر داد و افزود:آماده هرگونه همكاري در اين خصوص هستيم.
 
خالد اميدي معاون اجرايي معاونت درمان و دكتر جنگي زهي معاون اجرايي معاونت بهداشتي  هركدام به بيان اقدامات انجام شده و درحال انجام حوزه هاي مربوطه پرداختند و مهندس دينارزهي شهردار دلگان نيز درخصوص تعاملات بين مركزبهداشت و شهرداري سخناني بيان و آمادگي شهرداري جهت در اختيارگذاشتن مكان مناسب و‌موردتاييد دانشكده جهت راه اندازي كانون محلات را اعلام نمود.
 
 
ميرلاشاري در ادامه با بيان اينكه سلامت چيست؟ اينگونه توضيح دادند : سلامت تنها سلامت جسم نيست و سلامت چهار بُعد دارد: جسمي ،رواني ،اجتماعي و معنوي
تعداد بازدید:
85
تاریخ:
1397/07/03
منبع:

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
طراحي و راه اندازي شده در مركز مديريت آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر
Powered by ITM
Powered by DorsaPortal