۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
نجات جان چهارمين مادر باردار در نيكشهر
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر از نجات چهارمين مادر باردار در شهرستان نيكشهر طي بارندگي هاي جاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي دانشگاه ايرانشهر" دكتر فرهاد دادگر اظهار كرد: با توجه به بارندگي هاي اخير در جنوب استان و طغيان رودخانه هاي محلي و مسدود شدن محورهاي مواصلاتي از نجات جان چهارمين مادر باردار طي بارندگي هاي 24 ساعت اخير كه گرفتار سيلاب شدند خبر داد.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي افزود: طي تماس تلفني ساعت 22:30 بهورز روستاي نيامكند از توابع شهرستان نيكشهر با ستاد مركز بهداشت مبني بر وجود مادر زائو گراويد بالا (بارداري نهم) و مسدود بودن مسيرها و عدم جابجايي با ماشين هاي سبك هماهنگي با بخشدار بنت صورت گرفت و يكدستگاه ماشين سنگين عازم منطقه مذكور شد.

وي تصريح كرد: بعلت طغيان رودخانه و شرايط سخت عبور از آن كه به وسيله ماشين هاي سبك و آمبولانس امكان پذير نبود يكدستگاه ماشين آلات سنگين جهت جابجايي مادر باردار از عرض رودخانه به همراه ماما و تكنسين اورژانس به محل مورد نظر اعزام و پس از تلاش پرسنل حدود ساعت 02:40 بامداد مادر باردار منتقل شد، لازم بذكر است در حين انتقال نيز رودخانه در پيش رو ملوران نيز طغيان كرده و پس از آن با هماهنگي ستاد، زايمان در ساعت6:20 در تسهيلات زايماني بنت انجام مي شود كه مادر و نوزاد سلامت مي باشند.

وي افزود: در پي صدور اخطاريه جوي اداره كل هواشناسناسي استان مبني بر ورود سامانه سنگين بارش باران، صاعقه و سيلابي شدن ناگهاني مسيرهاي مواصلاتي و آبگرفتگي معابر و رودخانه هاي فصلي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر اولين جلسه آمادگي در مقابل بلايا و حوادث احتمالي در اين زمينه را برگزار و به كليه شهرستان هاي تحت پوشش ابلاغ كرد.

وي بيان كرد: طي بارندگي‌هاي اخير تا به حال 12 مادر باردار در سطح حوزه دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر با همكاري ساير ارگانها و پيگيري‌هاي مكرر گروه سلامت خانواده معاونت بهداشتي و مراكز بهداشت شهرستان ها به نزديكترين مراكز بهداشتي و درماني منتقل شده‌اند.

دكتر دادگر در پايان گفت: در حال حاضر كليه تيم هاي بهداشتي در منطقه حضور فعال دارند و از نزديك مسائل بهداشتي و درماني را بررسي مي كنند.

تاریخ:
1398/10/23
تعداد بازدید:
35
منبع:

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal