۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن
پيام رييس دانشكده علوم پزشكي ايرانشهر به مناسبت فرارسيدن روز جهاني بهداشت محيط

مهد زمين پهنه پاك و بي آلايش و پر نعمت خود را ميليون ها سال است كه بر همه مخلوقات و بيش از همه بر آدميان گشوده است. ما انسان ها كه موجودات برگزيده اين كره خاكي و امانت دار اين نعمت بزرگ الهي هستيم بايد نهايت تلاش خود را در حفظ آن به عمل آورده و اين گستره زيبا، پاكيزه و سالم را به آيندگان بسپاريم.

صنعتي شدن كشورها بويژه كشورهاي درحال توسعه به روند مواجهه با انواع آلاينده ها و موادشيميايي موجود در محيط زيست و به تبع آن در مواد غذايي سرعتي فوق العاده بخشيده است همچنين رشد روز افزون جمعيت و پديده شهرنشيني به تبع آن افزايش نياز بشر براي ادامه حيات و تلاش  صنايع با استفاده از تكنولوژي درصدد افزايش توليد براي پاسخ به اين نيازها با مصرف منابع طبيعي و توليد آلاينده ها بار مضاعف آلاينده بر محيط تحميل مي نمايند.
 
بنابر اين ارائه فعاليت ها و خدمات بهداشت محيط جهت پيشگيري از بيماري هاي مرتبط با عوامل محيطي اعم از بيماري هاي واگير و غير واگير و حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه ضرورتي انكار ناپذير است.
 
مهندسي بهداشت محيط در تاريخ فعاليت كشور به عنوان يك فعاليت منسجم قدمتي بيش از نيم قرن داشته و منشاء اثرات زيادي در ارتقاء سلامت جامعه بوده است كه باهمت والا و تلاش بي وقفه پرسنل بهداشت محيط در اين حيطه روز به روز درخشش و اثربخشي بيشتري مي يابد.
 
به همين منظور 26 سپتامبر  در تقويم فدراسيون بين المللي بهداشت محيط، مصادف با چهارم مهر ماه روز جهاني بهداشت محيط ناميده شده است.
 
بي شك اين روز فرصت مغتنمي است تا با بيان اهميت و جايگاه بسيار مهم و سهم آن در تحقق توسعه پايدار، بر مشاركت مردم و همراهي مجموعه نهادهاي بخش خصوصي و حاكميتي و اجرايي تاكيد شود. و از طرفي اين روز فرصتي است تا با بازنگري و نگاه مجدد به توانمندي ها، دستاوردهاي و انتظارات موجود براي پاسخگويي منطقي و شايسته به مردم، بازتواني مضاعف و در قالب يك برنامه منسجم و كلان همراه با ساير دستگاههاي مسئول در مسير تحقق سلامت مردم گام برداريم.
 
 
فرا رسيدن اين روز را فرصتي مناسب براي تقدير از زحمات تلاشگران مجموعه بهداشت محيط مي دانيم و براي تمامي همكاراني كه اين عرصه را براي خدمت به مردم عزيز منطقه برگزيده اند از درگاه خداوند متعال سعادت، بهروزي و موفقيت مسئلت مي كنيم.
تاریخ:
1397/07/04
تعداد بازدید:
233

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
طراحي و راه اندازي شده در مركز مديريت آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر
Powered by ITM
Powered by DorsaPortal