۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت
پيام رئيس دانشكده علوم پزشكي ايرانشهر بمناسبت سالروز 9 دي

 

"بسم الله الرحمن الرحيم" 

در گذر ايام و طول تاريخ پرفراز و نشيب انقلاب اسلامي ايران، برهه هاي حساس و سرنوشت سازي وجود داشته است كه عمق انگيزه هاي معنوي حضورمردمي وعظمت روح الهي نهفته درآن چنان ژرف بوده است كه نه تنها تبديل به حماسه اي ماندگارگرديده است بلكه همچون نسيمي روح بخش، براي بعضي همراهان اين قافله بزرگ كه احيانا گرد و غبار غفلت و فراموشي آنان را از اهداف اوليه و اصلي انقلاب دور كرده است، روح معنوي حركت هاي مردمي ملت ايران را دوباره متجلي ساخته و بسان يك صيقل ناب، دوباره اين اهداف بلند را براي همگان شفاف و نمايان كرده است.
 
يكي از اين مناسبت هاي بزرگ و به يادماندني كه تجلي بصيرت و رجوع به اهداف الهي و بنيادين انقلاب مي باشد، بي شك حماسه نهم دي ماه 1388 است. 
 
نهم دي ماه سرآغاز فصل جديدي در تعميق پيوند امت اسلامي با آرمان هاي حضرت امام خميني(ره) و بيعت مجدد با رهبر معظم انقلاب در آزموني بسيار سخت و بزرگ بود و حركتي بود كه با اراده ملت ايران اسلامي رقم خورد، نشان داد كه ايمان، آگاهي، بصيرت و اعتماد ملي سرمايه‌هاي بزرگ اجتماعي در جمهوري اسلامي است كه بكارگيري به موقع آنها با تدبير رهبر معظم انقلاب در عرصه‌هاي مختلف، الگويي كم نظير در تاريخ تحولات اجتماعي جهاني ايجاد كرد.
 
اين پديده براي دوست و دشمن عبرت آموز و براي آيندگان نويدي خواهد بود كه مادام كه مردم پشتيبان ولايت فقيه باشند، اين كشور از هرگونه آسيب ناشي از توطئه ي دشمنان مصون خواهد ماند.
 
در واقع تجربه راهپيمايي نهم دي ماه 1388 ثابت كرد كه جمهوري اسلامي با اتكال به سيره نبوي و سنت ائمه اطهار عليهم السلام و وحدت كلمه و همدلي و همزباني مردم، مي تواند از سخت ترين آزمون ها و بحران هاي ملي به سلامت خارج شود تا به جايگاهي والا از نظر اقتدار آرماني، علمي و سياسي، آنچنان كه هم اكنون طليعه آن احساس ميشود دست يابيم.
 
محمدمهران اميني فرد/رييس دانشكده علوم پزشكي ايرانشهر 
تاریخ:
1397/10/08
تعداد بازدید:
233

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
طراحي و راه اندازي شده در مركز مديريت آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر
Powered by ITM
Powered by DorsaPortal